Polnjene paprike lahko pripravimo po klasičnem receptu. Obstaja pa tudi malenkost bolj preprost način.

V kozici segrejemo malce olivnega olja in na njem prepražimo manjšo čebulo. Ajdovo kašo speremo pod vodo in damo v kozico. Na hitro popražimo in zalijemo z vrelo vodo toliko, da se dobro prekrije. Temperaturo zmanjšamo in počasi kuhamo kašo po navodilih iz vrečke.

V ponvi na olivnem olju prepražimo čebulo in česen. Ko zadišita, dodamo mleto meso, ki ga solimo in popramo. Pečemo nekaj minut - toliko, da porjavi, nato zalijemo s paradižnikovo mezgo toliko, da mešanico prekrije in začinimo po okusu. Prileže se peteršilj, poper in sladka paprika. Ko je kaša kuhana, jo pretresemo k mesu in premešamo. Malce paradižnikove mezge prihranimo.

Razmerje med mesom in kašo naj bo nekje 3:1. Za 90 g mesa vzamemo 30 g (surove) kaše. To bo tudi zadostovalo za napolniti eno veliko papriko. Razmerje lahko seveda tudi ustrezno prilagodimo ter tako bolj ugodimo svojemu okusu. Namesto kaše lahko uporabimo tudi riž ali lečo. Namesto mletega mesa pa piščančje ali puranje meso in tudi ribo.

Paprike operemo, jim odrežemo "streho" in jih očistimo. Z ostrim nožem oblikujemo njihov obraz, če je priložnost prava. 🙂

Z maso napolnimo vsako papriko, čez maso zlijemo še žlico paradižnikove mezge in pokrijemo s "pokrovom".

Paprike postavimo na pladenj in na 200 °C pečemo nekje 30 minut.

Postrežemo lahko na posteljici iz rukole. Ob paprikah se prileže pire krompir, le pazimo, da se ne bomo preveč najedli.

* Paprike so tudi odličen SOS obrok - to je obrok, ki ga kuhamo enkrat ter imamo za večkrat. Odvečno maso le ohladimo, prelijemo v posodico za zamrzovalnik, ustrezno označimo in imamo pri roki takrat, ko bo časa za pripravo manj.

* Poleg tega so lahko tudi super prenesen obrok - to je obrok, ki ga prenesemo v naslednji dan. Odvečno maso shranimo v posodico in naslednji dan le pregrejemo, dodamo malce parmezana ter pojemo.